Responsywność stron www

Od 21 kwietnia strony mobilne są faworyzowane przez wyszukiwarkę Google. Sprawdź czy masz przewagę nad konkurencją.

93% firmowych stron internetowych nie jest przystosowanych do przeglądania ich zawartości na urządzeniach mobilnych.  A jak wygląda Twoja strona na tablecie, czy smartfonie?

Możesz sprawdzić czy Twoja strona jest mobilna przy pomocy testu zgodności z urządzeniami przenośnymi, który zamieszczony jest tutaj https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/.  Wystarczy wpisać  adres www swojej strony aby po chwili uzyskać odpowiedź.

Dlaczego jest to takie ważne?

Od 21 kwietnia 2015 roku strony przyjazne tabletom i smartfonom są faworyzowane przez wyszukiwarkę Google. Obecnie już ponad 60% ruchu w Internecie generowane jest przez urządzenia mobilne. Stąd proponowane zmiany w algorytmie wyszukiwania Google i nagradzanie wyższą pozycją witryn przyjaznych użytkownikom mobilnym. Warto zatem dowiedzieć się czy Twoja strona jest odpowiednio przygotowana na zmiany w algorytmie. I czy Twoja strona, zajmująca wysokie miejsce w wyszukiwarce na komputerze deskopowym, będzie miała równie wysokie miejsce w wyszukiwarce na urządzeniu mobilnym.

Co jeżeli wynik testu mobilności strony mówi: „Strona nieprzystosowana do urządzeń przenośnych”?

Nie jest jeszcze za późno. Mobilność strony można w każdej chwili poprawić i dopasować jej zawartość do nowych wymogów. Warto w tym celu skorzystać z pomocy specjalistycznej firmy. Poniesione nakłady na pewno przełożą się na większą liczbę odwiedzających z poziomu urządzeń mobilnych, a co za tym idzie, także zwiększoną liczbę klientów.

 

Projekty unijne

Nie posiadasz funduszy na realizację projektu? Pomagamy w przygotowaniu wniosków o dofinansowania!

czytaj więcej

 

Newsletter

Reklama

meble-nicol